| TheHunterMan a întrebat:

imi puteti spune si mie daca v-ati luat de curand un telefon la abonament la telekom(cosmote) un telefon in jur de 1000 lei mai exact LG g3 (nu vreau sa sun deocamdata pentru ca nu mai scap de ei) tin sa precizez ca voi face o portare de la Vodafone pentru asta si am auzit ca mai baga o reducere si pentru asta

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În primul rând, NU te poţi porta de la Vodafone până nu expiră Contractul cu ei - asta dacă eşti în perioada contractuală minimă ( de 24 de luni, în general ).
Dacă eşti în această situaţie, atunci portarea în altă reţea IMPLICĂ "Rezilierea anticipată a Contractului" şi va trebui să plăteşti despăgubiri :(

Oferta specială la portare o găseşti pe site-ul oficial :
https://www.telekom.ro/portare-mobil/

Toate cele bune!

| TheHunterMan explică:

Eu vreau sa aflu cam cati bani trebuie sa mai dau peste abonament sa iau acel lg.atat!

| fero a răspuns:

Pai uitate pana cand ii valabil contracul tau pana nu expira nu poti rennta sau suna la 1234 si intereseaza-te!