| Anonim1900 a întrebat:

in urma cu cateva zile am facut un schimb cu un telefon am dat un iPhone4 32gb neverlocked + 100 de lei pe un iPhone 4s 16 gb cu gevey sim are ultimu tip de gevey sim merge pe orice ios etc..., intrebarea mea este urmatoarea big grin :
Oare are cum sa se strice gevey simul acesta? adica daca nu umblu deloc la el? sau sa pice sa numai mearga?, gevey simul ruleaza pe vreun server sau ceva de genu? sau thinking va rog frumos lamuriti-ma si pe mine pentru ca imi e putin teama, oricum nu am probleme la telefon este codat pe sfr france decodarea costa 80 de lei big grin dabia la anul pot sa il decodez pe 15 may ca atunci expira contractu happy si ma intreb oare o avea cum sa pice gevey simul? sa numai mearga?

Răspuns Câştigător
| valentino52 a răspuns:

Chiar daca nu umblii la el se poate strica ca orice lucru dar nu e asta o problema, poti sa iti cumperi oricand alt gevey sim. Nu ruleaza pe nici un server este setat automat sa trimita semnale gresite telefonului incat sa creada ca sim-ul introdus alaturi de gevey este din reteaua in care e codat telefonul.

| Anonim1900 explică (pentru valentino52):

Mutumesc frumos de ajutor happy

1 răspuns: