| ioneldan a întrebat:

merita sa imi achizitionez Nokia lumia 520?
si am urmatoarele intrebari:

este adevarat ca nu poti trmite fisiere prin bluetooth?
si ca nu poti sa te joci pe el(jocuri)?

FUNDA!

Răspuns Câştigător
| KhludCiprian a răspuns:

Sotia mea are Lumia 620 si am avut ca buget atunci de ales intre 620 si 520 si de ce cred ca merita sa iei 620 sau alte optiuni. Bineinteles, totul e legat de buget si "rabdare".
Deci inainte de toate 520 e cel mai ieftin Windows Phone 8, si desi as zice ce nu e un telefon extraordinar, isi face treaba bine: animatiile merg bine, nu se incetineste, etc.
Partile sale rele sunt:
- ecranul (Lumia 620 are calitate mai buna)
- camera: nu are flash
- nu are front-camera deci nu poti discuta pe Skype folosind camera (daca ai Wifi)

Pentru jocuri, zic ca poti sa joci orice joc e azi in Windows Phone Market atata timp cat e 2D. Sunt jocuri 3D ce merg bine, dar cele mai multe nu merg. La fel de rau e ca trebuie sa cumperi un model destul de scump ca sa poti juca bine jocurile 3D, deci nu stiu ce sa zic, fie mai astepti (cam 6 luni) fie iei dar sa stii ce iei: tocmai au fost anuntate Lumia 630 si 635, ce sunt cu 4 nuclee (desi tot cu 512 MB de RAM) ce ar face sa mearga si mai bine telefonul si preturile anuntate ar fi in aceeasi zona cu Lumia 620.

O alta optiune (ce a aparut in Belarus, dar cred ca a aparut sau o sa apara si in Romania) este Lumia 525 ce are 1 G memorie (in loc de 512 MB) ce face ca anumite jocuri sa mearga mai bine.

A, sa nu uit: bluetooth iti merge!

1 răspuns:
| SimpluAndrei a răspuns:

Windows Phone 8 e exact ca si iOS, poti trimite fisiere prin Bluetooth decat la telefoane cu accelas sistem de operare (sper sa fi inteles pana aici) si poti juca multe jocuri si poti instala o multime de aplicatii interesante, am avut de a face cu un Lumia 520, jocuri iei din Store sau Xbox si muzica din Xbox dar alta sectiune...
Sper sa fi fost de ajutor!