| Catalin_5854 a întrebat:

mi-am cumparat un telefon la adonament la digi mobil, si am o problema la el l-am scapat de cate va ori pe jos si acum se inchide pur si simplu se inchide si trebuie sa-l deschid si sonorul merge cand vrea el adica vreau sa ascult o melodie nu se aude dupa 20 de minute merge sa ascult am garantie la el tot toate accesoriile vreau sa imi spuneti cum sa procedez cu garantia am inteles ca cu garantia poti sa te duci sa-l repari intrn gratis eu vreau sa stiu cum trebuie sa procedez, cel mai bun raspuna v-a primi funda! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| TheDragos a răspuns:

Salut, daca ai garantie nu inseamna ca ti-l poate repara pe gratis
Tu ai zis ca merge difuzorul cand vrea el si se inchide la fel.
Nu ai treaba, trebuie sa plateati!
Garantie = repara sofrwere-ul
Na vezi cum faci, dar te asigur ca nu ti-l repara nimeni pe gratis

3 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Daca se constata ca-i din vina ta, garantia nu-i valabila.

| viotedy a răspuns:

Il duci in garantie, dar nu zici ca l-ai scapat.Sunt obligati sa-l repare.

| KilluaZoldyck a răspuns:

Il duci la garantie, l-ai *** momentan