| TpuNoName123 a întrebat:

Hey TPU!
Am un iphone 5, cumparat de 1 luna si jumatate, dar nu mai merge difuzorul..Se aude sa vorbesc la telefon, de asemenea castile functioneaza, dar daca dau pe difuzor in timpul unei conversatii sau sa ascult muzica nu se aude. Nici soneria nu se aude, nici tastele. Oare este vina mea? L-am scapat o data joc, dar nu a patit nimic atunci. dupa ceva timp s-a "stricat" sonorul.
Oare mi-l primeste in garantie?
Mentionez ca nu are lovituri, doar zgarieturi si nu s-a atins apa de el.
Daca nu mi-l primeste cam cat ar costa sa rezolv problema?

3 răspunsuri:
| valentino52 a răspuns:

La fel am patit eu in luna decembrie cu un 4s si telefonul era zgariat rau pe spate si mi-a dat in 3 zile unul nou nout cu tipla pe el. La mine s-a intamplat dupa ce am vorbit la telefon cu cineva vreo 3 ore pe speaker mergea sa vorbesc la el da nu mai suna, nu mai puteam sa pun muzica, nici cand in blocat nu mai facea click-ul ala, probabil s-a incalzit prea tare si s-a ars ceva la placa de sunet. Oricum ei nu le repara, le schimba.

| DARCEINGEĂL a răspuns:

O boxa buna e cam 100 lei.

| alex556 a răspuns:

Ar trebui sa il primeasca in service ca sa il repare fara bani de la tine... doar ai dat o caruta de bani pentru un telefon