| gika99 a întrebat:

mi-am scăpat telefonul pe jos de la distanta 150 cm si am observat un punct negru pe ecran.Telefonul are Gorila glass 3 si i-am mai pus suplimentar o folie de sticla temperata.
De la ce sa fie punctul acela negru?

Răspuns Câştigător
| DrGeorge a răspuns:

Salut,

Chiar daca Touch-ul si protectia este intacta, este posibil ca LCD-ul sa fi fost afectat.

O asta posibiliate ar fi ca fix in punctul acela ceva sa puna presiune pe LCD in urma socului.

Daca mai este in garatie iti recomand sa il duci (atat timp cat nu se vede ceva fizic la el care ar putea sa iti anuleze garantia).

Poti incerca si un screen fixer din store, sunt cateva programe capabile sa iti readuca pixeli la viata.