| Uncopilmaicuprobleme a întrebat:

Salut,ieri mi-am scăpat telefonul pe jos și când l-am ridicat am văzut că s-a spart folia de sticla, menționez că am un Asus rog phone 1 și din câte știu eu are gorila glass.
Exista vreo șansă ca telefonul sa fie spart daca folia este sparta la rândul ei?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"am scăpat telefonul pe jos... exista vreo șansă ca telefonul sa fie spart "

deschide ochișorii (se mai spune și belește fasolea), uită-te atent la telefon, spune-ne și nouă ce vezi apoi iți răspundem, ok?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite-te orizontal sa vezi unde este crapatura. Din ce am vazut eu folia ajuta foarte mult si nu ajunge nimic la ecran daca ai si husa

| Anuket a răspuns:

Poate fi și ecranul spart. Mișcă telefonul și vezi dacă se observă crăpături sub sticlă. Dacă impactul nu a fost foarte puternic, ar trebui să fie doar folia crăpată. Dacă nu îți dai seama, dă folia jos.

| Irinelp a răspuns:

Poate și spartă doar folia.

| Gabryel85 a răspuns:

Șanse sunt, dar cu mult mai mici decât dacă nu ai fi avut folie. Ajută destul de mult.

| Adrianksy a răspuns:

Salut Uncopilmaicuprobleme

Daca este spart si ecranul telefonului touchscreen-ul telefonului ar trebui sa nu functioneze corect in zona afectata, incearca unde este crapat si vezi daca functioneaza corespunzator.