| todescupaul a întrebat:

nu stiu ce telefon sa aleg : Samsung galaxy gio, LG optimus l3 sau Allview A4ALL. va rog daca alegeti unul din ele as vrea si motive.
mersi

7 răspunsuri:
| Furculingură a răspuns:

Eu am LG optimus l3 şi sunt foarte mulţumită de el. Suportă aproape toate aplicaţiile ( 90 % ). Singurele probleme ar fi că nu face poze foarte reuşite in casă, dar afară le face foarte bine şi melodiile se aud încet.

| piTiCcu a răspuns:

Samsung galaxy Gio-are displayul mare si o rezolutie foarte buna, are 3.2 inchi, 320x480, camera de 3.15, procesorul functioneaza mult mai bine.Bafta!

| MariusSB a răspuns:

Samsung Galaxy Gio

| CoolBoy2012 a răspuns:

Design clasic, rafinat, cu ecran HVGA de 3, 2"

Designul rafinat al acestui telefon, precum şi aspectul clasic reprezintă o extensie a stilului dvs. personal. Pentru că nu sunteţi un simplu adept al modei, vă puteţi dori un aspect mai clasic. Telefonul Gio satisface estetica dvs. cu privire la design, fiind în acelaşi timp compact din punct de vedere al ergonomiei, pentru portabilitate uşoară şi utilizare confortabilă. Ecranul HVGA de 3, 2" este ideal atât pentru vizionarea videoclipurilor, cât şi pentru răsfoirea fotografiilor.

Performanţă puternică şi Socializare nelimitată

Vă veţi bucura de viteza şi performanţa deosebită a acestui telefon. Nu va mai trebui să aşteptaţi încărcarea filmelor sau pornirea aplicaţiilor: totul funcţionează rapid şi fără probleme. Wi-Fi b / g / n asigură o navigare Web mai rapidă, cu o acoperire mai mare ca până acum, iar HSDPA de 7, 2 Mbps descarcă rapid fişiere mari. Datorită duratei mai mari de viaţă a bateriei, puteţi face toate acestea şi mult mai multe, cu o singură încărcare a bateriei.

Integrare de ultimă generaţie

Un centru unic pentru toate mesajele dvs., Social Hub vă oferă o perspectivă rapidă la verificarea stării tuturor mesajelor din diferite platforme, inclusiv e-mail, mesagerie instant, reţele sociale şi SMS. Nu va trebui să consultaţi calendare diferite pentru a obţine programele lor. Diferite calendare online, inclusiv Facebook Events, sunt integrate într-un singur calendar uşor de consultat. Nu va trebui să consultaţi două widgeturi diferite pentru a consulta ceasul şi starea vremii, datorită widgeturilor hibride. De asemenea, există un widget pentru monitorizarea utilizării datelor, pentru ca factura telefonică să nu scape de sub control.

Centru de divertisment

Cu acces la multitudinea de funcţii ale telefonului, vă veţi bucura de distracţie şi divertisment non-stop. Aveţi la dispoziţie totul, de la Serviciile Mobile Google la peste 2 milioane de aplicaţii de pe Android Mark

Centru de confort

Funcţia AllShare conectează telefonul la televizor, computer, sistem stereo etc., astfel încât tot conţinutul media este uşor distribuit. Tastarea este, de asemenea, mai facilă. Cu ajutorul funcţiei SWYPE, puteţi introduce textul mult mai rapid glisând degetul pe tastele de pe ecran în locul apăsării fiecăreia separat.

Asistenţă mobilă pentru documente

Veţi putea accesa şi lucra la sarcini şi la proiectele de serviciu când nu sunteţi la birou. Indiferent dacă este vorba de corectarea unui eseu în drum spre şcoală sau de actualizarea unui CV, aveţi acces la documente MS Office şi PDF fără ajutorul unui computer.

| todescupaul explică (pentru CoolBoy2012):

Ok mersi mult pentru lunga descriere dar despre care telefon vorbesti?

| eddy93 a răspuns:

Eu cred ca Samsung-ul ar fi cea mai proasta alegere, urmata de LG. Eu unul as alege Allview in primul rand pentru procesor (1Ghz, fata de 800 Mhz cat au celelalte), ecran mai mare (3.5''-320x480), baterie buna; cu toate ca nu are memorie interna destul de mare (512Mb) se poate rezolva usor cu un card microSD, iar in ce priveste memoria RAM(256Mb), care nu difera cu mult de celelalte, va fi suficienta daca stii sa-ti gestionezi cum trebuie aplicatiile.
Sper ca ti-am fost de folos.

| tibi88 a răspuns:

Galaxy Gio