| usAlexGTX a întrebat:

numele meu este Alex si as vrea sa va intreb ceva: Astazi mi-a cazut telefonul (Samsung Galaxy A5 2017) si s-a spart o parte considerabila din ecran. Acesta functioneaza aproape perfect, singura problema fiind aceea ca in coltul din dreapta jos trebuie sa apas de 2 ori uneori pentru a raspunde la comanda respectiva. Am observat ca in coltul din dreapta jos a aparut o pata mov (in mijloc cam un milimetru negru, apoi cativa milimetri mov si apoi stratul roz, pata avand in diametru cam cinci sau sase milimetri) in alte parti ale ecranului se vad dungi transparente roz pe care le poti vedea doar daca esti foarte atent. Eu voiam oricum sa ii schimb geamul telefonului deoarece era putin spart. Ce ar trebui sa schimb si ce este afectat la telefon si cam cat m-ar costa? Dau Funda, multumesc!

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Ce geam?
Schimbi display.
Te costă in jur de 129 euro tot.
Și pe viitor nu mai arunca telefonul pe jos.

| usAlexGTX explică (pentru gelu1970):

Display-ul adica doar partea de sticla sau cu tot cu pixeli?

| usAlexGTX explică (pentru gelu1970):

Trebuie doar display cu tot cu touch sau doar display?

| gelu1970 a răspuns (pentru usAlexGTX):

Tot.
Și prețul scris e valabil pentru un disply original Samsung. Un display de altă marcă nu e indicat. O să funcționeze rău.

| usAlexGTX explică (pentru gelu1970):

M-am uitat pe site un display+touchscreen pentru telefonul meu costa in jur de 400- 500 de Lei, este ok?

6 răspunsuri:
| usAlexGTX explică:

As vrea sa mai intreb un lucru: Acea pata se va mari pana cand va acoperi tot ecranul?(Daca da in cat timp ar fi acoperit complet?)

| gelu1970 a răspuns (pentru usAlexGTX):

Prețul e ok.
Calitatea manoperei depinde de fiecare service.
Pata o să se mărească. In cât timp? Nu poți să știi.