| vladys a întrebat:

pe Nokia lumia 520 exista vreo posibilitate sa mut aplicatiile de pe telefon pe cartela de >memorie? si daca da cum? FUNDA! 1

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU poţi muta aplicaţiile/jocurile pe SD card ( extern )!
Se pot muta doar alte tipuri de fişiere ( poze, muzică, video, etc. ).

Vezi detalii la linkul :
http://www.windowsphone.com/......-add-space

http://winsource.com/......8-devices/

Toate cele bune.

| anonimg a răspuns:

Astazi merge cu wp8.

| franco2003 a răspuns:

Incearca sa muti prima oara in calculator si din calculator in telefon.

| vladys explică (pentru franco2003):

Eu a-si vrea direct din telefon ..de ex jocurille luate de pe windows phone nu le pot lua in pc cred... vreau de ex cum este pe android!

| RaduBoss98 a răspuns:

Este posibil ca telefonul sa nu aiba aceasta optiune, dar intri in setari aplicatii, selectezi aplicatia care vrei sa o muti si trebuie sa iti apara un buton : move on sd card.
Daca nu ai optiunea asta, nu ai cum sa iti instalezi pe cardul de memorie.

PS: chiar daca poti face asta, nu se muta aplicatia complet, doar o parte, pentru ca baza aplicatiei ramane in android data.
Sper ca te-am ajutat