| heddy10 a întrebat:

Recent am renuntat la abonament la Vodafone si am trecut la cartela. Pe luna dispun de 20gb de internet. "Problema" e ca nici in aplicatia MyVodafone si nici la *123# nu imi apare ca as fi consumat macar 1 mb desi am stat pe date extrem de mult (Youtube, Facebook, Instagram, jocuri, browsing si altele). De cand am trecut pe cartela (3 saptamani) am consumat cam 7-8gb (asta imi arata telefonul) dar cand interoghez cartela nu apar modificari, tot 20gb arata ca am.

Intrebarea este : Cum as putea afla, fara sa ma duc la vreun sediu Vodafone, daca am traficul din Social Media gratuit sau de ce nu se actualizeaza aceste informatii?

Cei de la relatii cu clientii nu au mentionat ca as avea vreo gratuitate in mediul online atunci cand am trecut pe cartela (desi ma gandesc ca ar fi fost normal sa o faca) si nici in mesajul pe care-l primesc de la *123# nu scrie nimic de genul. Unii prieteni zic ca e posibil sa am internet nelimitat, dar in cazul asta nu mai vad rostul pentru care mi se "ofereau" acei 20gb pe luna...zic eu. Cat timp am avut abonament (2 ani) nu am avut probleme de genul. Informatiile se actualizau cum trebuie.

Daca stiti unde as putea sa ma uit ca sa aflu, sau daca m-ati putea lamuri in legtaura cu situatia asta, m-ati ajuta tare mult!
Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Poate ai nelimitat pentru aplicati sociale

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Https://www.vodafone.ro/....../index.htm
e nelimitat Mesaje şi apeluri video prin Facebook, Whatsapp şi alte aplicaţii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai nelimitat Facebook si Whatsapp.

| heddy10 explică (pentru anonim_4396):

Ok.dar restul? Adică pe YouTube stau extrem de mult pe date...