| Bostanel321 a întrebat:

recent m-am mutat de la Orange la telekom.Am ales sa-mi pastrez numarul iar tipa de la telekom mi-a spus sa astept 2-3 zile pana cand cartela de Orange nu va mai avea semnal si dupa sa o pun pe cea de telekom.Intrebarea e, daca bag cartela de telekom in telefon mi se mai schimba numarul?

2 răspunsuri:
| cfrtobias a răspuns:

Ramane acelasi numar si cartela de Orange nu va fi valabil nu va avea semnal ca e blocat

| Rotazi a răspuns:

Daca ai ales sa pastrezi numarul, cum sa se schimbe? Ramane acelasi.