| DoBrOOO2001 a întrebat:

Recent mi-am luat un iPhone 6, și când încerc sa fac poze cu blitz îl activezi sau îl dau pe auto și când apăs sa facă poza se aprinde blițul focalizează și se stinge blițul fix cand trebuia sa facă poza. Și poza iese neagră dacă sunt la întuneric sau normal ca și cum nu as fi făcut cu blit sre careva vreo idee de la ce s-ar putea sa fie?

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Și ăsta nu-i defect?
Se numește defect de software; mai mult ca sigur că software-ul nu este corect calibrat ori a fost corupt sau umblat la el din fabrică.
Problema nu se va rezolva din nimic, crede-mă, nu mai aștepta.

4 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Mergi și du-l înapoi, tu nu vezi că-i defect?

| DoBrOOO2001 explică (pentru LPCTSTR):

Blițul merge, doar pe camera nu sta aprins pana face poza. Ce nu înțelegi

| DoBrOOO2001 explică (pentru LPCTSTR):

Pai pe filmare se vede blițul

| LPCTSTR a răspuns (pentru DoBrOOO2001):

Pentru că, așa cum toate telefoanele fac asta, mențin bitz-ul aprins în timp ce se filmează în zone cu lumină slabă.

| LPCTSTR a răspuns (pentru DoBrOOO2001):

Și ăsta nu-i defect?
Se numește defect de software; mai mult ca sigur că software-ul nu este corect calibrat ori a fost corupt sau umblat la el din fabrică.
Problema nu se va rezolva din nimic, crede-mă, nu mai aștepta.