| BayatStylat a întrebat:

salut dragi prieteni. Voi trece direct la subiect. Am strans o suma destul de mare de 700 lei si as dori sa imi iau un smart phone dar nu stiu ce marca si ce model sa imi iau mentionez ca vreau sa joc jocuri gen temple run fruit ninja etc dar nu am nici o idee la ce telefon as putea sa imi iau. Si sa stiti nu uit niciodata de FUNDA:* vreau raspunsuri scurte si la obiect daca se poate. Multumesc anticipat

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Îţi recomand :
http://www.allview.ro/......cificatii/

* sau http://www.allview.ro/......ificatii/, dar îţi mai trebuie 100 lei.

Toate cele bune.

| vladelvis a răspuns:

LG optimus L7, un ecran mare, si performante decente. Funda?

| DARCEINGEĂL a răspuns:

Allview P5 MINI.

| JordanMichael a răspuns:

Http://telefon-performant.blogspot.ro/2013/02/motorola-defy.html
Ai aici un exemplu de telefon la 700 de lei, poti sa te uiti si sa iti cauti si altceva, eu asta il recomand, eu il detin si merg toate jocurile zise de tine PERFECT. Succes.

| SheWasHere a răspuns:

Buna!
Te sfatuiesc sa mai astepti putin pentru a mai strange ceva banuti.
Stiu la ce te referi cu jocurile si navigatul pe internet, aceste features-uri nu pot fi oferite la performante inalte decat de catre un smartphone cel putin dual core cu min. 1gb ram.
Te sfatuiesc sa nu cumperi ceva vechi lansat. Chiar daca sunt mai ieftine, astfel de smartphone-uri au componente "depasite" si nu fac fata cu brio, fara lag, intreruperi sau crash-uri la astfel de aplicatii.
Eu zic sa-ti iei best buy-ul anului 2012 - Acer Cloudmobile s500. Am fost in aceeasi situatie ca si tine, voiam sa-mi iau un S Advance iar mai apoi m-am decis asupra unui S3 Mini. Cu toate acestea, m-am documentat mult si mi-am luat Acer-ul pana la urma. Este perfect, pretul este foarte mic comparativ cu specificatiile tehnice iar performanta este exceptionala. Sunt super-multumita de el.
Vorba aceea, daca tot dai atatia bani, macar sa-ti iei ceva bun si calitativ.
Succes!

| bobitza529 a răspuns:

Desigur ai putea sa astepti sa strangi bani sa cumperi un smart phone mai bun dar cu 700 le poti cumpara un LG opimus l5 un galaxy mini2