| Si_Atat_Florin_1992 a întrebat:

Spuneti-mi si mie cum eliberez spatiul de stocare la un Allview a5 quad, pt ca incerc sa fac poze si imi zice ca nu am spatiu. Am intrat in memoria lui si am vazut ca sunt 2 partitii. Una are 6 mb liber si a doua peste 1 Gb liber. Am sters sin aplicatii dar partitia de 6 mb asa ramane, in schimb imi elibereaza unde am 1Gb. Nu inteleg care e rolul partitiei de 6 mb liberi ( 380 mb in total), si cum pot elibera spatiul acolo.

1 răspuns:
| Neagu_Tib_1993 a răspuns:

Salut,
cred ca partitia de 6 mb este memoria telefonului si as crede sa mai dezinstalezi din jocuri sau aplicatii, si partitia de 1 gb e de la un card Micro-Sd