| SorinacioSavage a întrebat:

Stie cineva coduri pentru Telefonul Lenovo A328?

Răspuns Câştigător
| KsTcY a răspuns:

Salut, uite aici.PS le bagi acolo unde formezi numere de tel.*#*#4636#*#* - Arata informatii despre telefon, baterie si statistici despre modul in care il folosesti
*#*#34971539#*#* - Iti arata informatiile complete referitoare la camera telefonului
*#*#7594#*#* - Schimba setarile butonului Power.
*#*#273283*255*663282*#*#* - Iti va crea rapid un backup (copie de siguranta) al fisierelor media.
*#*#197328640#*#* - Activeaza modului de test pentru anumite servicii
*#*#232339#*#* - Acorda acces la teste pentru conectivitatea wireless
*#*#526#*#* - Alte teste pentru modulul wireless
*#*#232338#*#* - Afiseaza adresa MAC Wi-fi
*#*#1472365#*#* - Test rapid al modulului GPS (valabil doar pentru telefoanele cu GPS integrat)
*#*#1575#*#* - Test avansat al modulului GPS
*#*#0283#*#* - Test pentru pachete trimise cu reactie in bucla (packet loopback)
*#*#0*#*#* - Testeaza display-ul telefonului
*#*#0673#*#* sau *#*#0289#*#* - Testeaza sistemul audio al telefonului
*#*#0842#*#* - Testeaza modulul de vibratie si sistemul de iluminare a ecranului
*#*#2663#*#* - Afiseaza versiunea ecranului touch
*#*#2664#*#* - Testeaza sensibilitatea touchscreen-ului
*#*#0588#*#* - Test pentru senzorul de proximitate al telefonului
*#*#3264#*#* - Afiseaza informatii si versiunea memoriei RAM
*#*#232331#*#* - Testeaza modulul Bluetooth
*#*#232337#*# - Afiseaza adresa bluetooth a telefonului sau tabletei
*#*#7262626#*#* - Testeaza semnalul telefonului si afiseaza puterea acestuia
*#*#8255#*#* - Afiseaza monitorzarea serviciului Google Talk
*#*#4986*2650468#*#* - Afiseaza informatii hardware, RF si referitoare la firmware
*#*#1234#*#* - Afiseaza versiunea firmware a telefonului sau tabletei
*#*#1111#*#* - Afiseaza versiunea sistemului de operare
*#*#2222#*#* - Iti arata ce versiune de hardware ai
*#06# - Universalul cod secret care iti arata IMEI-ul
*#*#8351#*#* - Activeaza inregistrarea in log-ul apelarilor prin voce
*#*#8350#*#* - Dezactiveaza inregistrarea in log-ul apelarilor prin voce
*#*#7780#*#* - Reset. Aduce telefonul la setarile din fabrica. Sterge toate datele si aplicatiile, cu exceptia celor continute in sistemul de operare
*2767*3855# - Reseteaza complet telefonul, sterge toate datele si reinstaleaza firmware-ul