| Frateleiojeacaretrageganja a întrebat:

Tata mi-a luat un telefon, da cand a facut comanda din greseala in loc sa selecteze "liber in orice retea" a pus " blocat in terminalul Vodafone". Problema e ca, tata sta in uk, iar telefonul e blocat pe Vodafone uk. Se poate debloca in Romania? Dau funda! Nu vreau sa l trimit inapoi si sa primesc altul pentru ca dureaza prea mult si nu am telefon, oricum, cu livrarea costul ramane cam acelasi

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai actele de cumparare pe numele tau, atunci poti merge sa ti se deblocheze telefonul, mai ales daca-ti faci abonament la ei. Probabil se va debloca fara probleme, daca nu este obiectul unui alt contract in UK.