| anonim_4396 a întrebat:

Tot ma bate gandul sa achizitionez un nou telefon...Folosesc un LG G4 dar vreau altceva in ciuda faptului ca sunt multumit de el.
Care credeti ca este cel mai bun telefon la ora actuala?
S7/EDGE, LG G5, XIAOMI MI5, Huawei Mate 8, Sony Z5 premium etc... Vreau raspunsuri cu demonstratie daca se poate, VA MULTUMESC!

11 răspunsuri:
| Alex_2466 a răspuns:

Dacă vrei sa fii cel mai tare din parcare ia-ți un S7 edge.

| KodrutZ a răspuns (pentru Alex_2466):

Nu orice S7 Edge, ca de-astea au toti saracii. Unul de-ala aurit, musai!

| Alex_2466 a răspuns:

Nu cred ca e cel mai important, s7 edge are multe avantaje fata de G5, rezistenta la apa și praf, fast charger, design nici nu mai vorbim, și multe altele.

| Alx_Alex_1997_hOz9 a răspuns (pentru Alex_2466):

Designul nu ma intereseaza... Cumpar husa. Rezistent la apa si G4 meu mi-a cazut la 1m in apa timp de 4 minute din cate am inteles si G5 are fast charger plus ca sticla de pe S7 nu imi face cu ochiul. La avantaje nici nu mai aduc vorba de "Prietenii lui G5''

| Alex_2466 a răspuns:

Spuneai ca G5 are are scor mai bun la antutu, eu pe Youtube la tutoriale speed test intre s7 și G5 vad altceva. S7 pare ceva mai rapid chiar dacă are punctajul mai mic.

| Alx_Alex_1997_hOz9 a răspuns (pentru Alex_2466):

Nu stiu ce sa zic dar in functie de raspunsurile voastre o sa cumpar un telefon, m-am documentat mai mult si LG G5 VS S7 EDGE este la fel ca G4 vs S6, SAMSUNG rapide in primele minute pana la incalzirea procesorului iar LG lente in primele minute

| Alex_2466 a răspuns:

S7 auzeam ca are un tub de răcire a procesorului, oricum alegerea e a ta, alegi ce îți place ție.

| Alx_Alex_1997_hOz9 a răspuns (pentru Alex_2466):

Ai dreptate are un tub cu lichid pentru racire, se zvonea mai demult ca G5 ar avea dar toti au copiato de la Motorola... Merita sa astept ADEVARATELE TELEFOANE? Note 6, LG V11, HUAWEI MATE 9?

| JuniorJuniorJuniorSiTasuSenior a răspuns:

Eu as spune Sony deoarece are performate foarte bune la jocuri, o camera foarte buna şi muzica se aude destul de clar, intr-adevar nu foarte tare, insa are un nivel rezonabil. Este bine ca e si durabil ( un coleg are un Sony de vreo 3-4 ani si inca mai duce toate jocurile noi aparute si merge aproape perfect*i-a facut o actualizare de soft ceea ce nu e recomandat*)

| Alx_Alex_1997_hOz9 a răspuns:

Dar am vazut intr-un video ca LG G5 scoate un scor mai bun in Antutu decat s7 EDGE

| AndreiAndrei69 a răspuns:

Pai frate depinde de bugetul alocat pe care ti-l permiti. Daca ai bani si vrei un telefon bun nu ezita sa arunci o privire si la un iphone, eu ti-as recomanda un iphone 6S daca esti dispus sa platesti o suma putin mai mare de bani.