| DoRu a întrebat:

Un prieten si-a facut androidul la tel de la 2.3.6 la 4.1.2, i-a mers cateva ore dupa s-a defectat. Mentionez ca are un Samsung Galaxy S GT-I9001 Plus, cand il deschide ii apare Samsung Galaxy S GT-I9001 Plus Cyamongen dupa ii apare un X colorat si asa ramane, nu mai vrea sa se deschida. Ce poate sa faca? Va rog, Help me!

3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Sa il duca la un service de telefoane.
Sunt cateva metode prin care poate sa puna din nou sistemul de operare pe el, doar ca ii trebuie patch-ul corect.

| CosminC86 a răspuns:

Daca si-a facut update-ul din setari (original), fuga cu el la garantie, daca si-a bagat custom rom-uri singur, adio telefon, adio garantie.

| HDR10 a răspuns:

Daca facea up-grade-ul la un service n-ar fi avut aceasta problema. Du-l repede la service.