| Florin_Alexandru_1996_HgZW a întrebat:

Urmeaza sa primesc un telefon nou, este vorba despre Vodafone smart mini stie cineva cum se formateaza bateria? Si daca da cum? Astept raspunsurile voastre. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Danyel10 a răspuns:

La telefoanele noi, cu baterie litiu-ion sau litiu-polimer nu se formateaza bateria. Sunt necesare doar 3 sau 4 cicluri complete de incarcare-descarcare totala a bateriei pentru ca aceasta sa isi faca treaba asa cum trebuie.

3 răspunsuri:
| d3men7zel a răspuns:

Lasi bateria sa se descarce complet si o pui seara la incarcat pana dimineata si este formatata la tipurile de baterie noi nu se face formatare tongue

| SoNiCxXx a răspuns:

Am si eu un Vodafone Smart Mini si bateria tine foarte pun nu stiu de ce in vreo 2 zile deja se descarca... aproape complet si nu prea stau pe el. ma puteti ajuta?

| idkletitburn a răspuns:

Il butonezi pana se descarca, trebuie sa se inchida de tot. si dupa incarci la loc, asta e tot.