| andreirock54 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati cu o problema in legatura cu telefonul meu (Samsung galaxy s2). L.am cumparat de aproximativ 3 saptamani, iar bateria lui se duce foarte repede. Am instalat BatteryDoctor, am antivirus etc. Ajutor. Cel mai bun si rapid raspuns primeste Funda.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

.Dezinstalează BaterryDoctor pentru că este o porcărie, nu-ți face bateria să dureze mai mult, ci chiar îți consumă mai mult din ea. Poți dezinstala și antivirusul că nu prea ai nevoie de el pe telefon.La setări cred că găsești Mod regim de așteptare extins, bifezi aia dacă o ai.În rest nu prea ai ce să faci, așa e bateria, nu ai cum să-i optimizezi durata de viață.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai cumparat s2 ma gandesc ca l-ai cumparat la mana a doua si are bateria umflata... mai bine iti iei alta bateriewinking

| Lolipop321 a răspuns:

Cat de putin tine? O zi? E smartphone, nu te astepta sa tina 3 zile doar daca raspunzi la apeluri si atat. Nu poti face decat sa folosesti modul economisire baterie. si eu sm un note 1 si ma tine cam 10 11 ore incarcat, daca nu il folosesc prea mult. Incearca totusi sa cumperi o baterie noua.