| Alexandru_Ionut_1996 a întrebat:

Vi s-a intamplat la telefoanele android ca la 20% sa se duca cate 1% pe secunda?
Daca stiti si cum pot remedia asta lasati un raspuns.
Dau funda raspunsului cel mai bun!

1 răspuns:
| RB26DETT a răspuns:

Folosesti incarcatorul original? De cat timp ai telefonul?
Sunt 2 motive pentru care ti-ar putea face asta
1: folosesti alt incarcator decat cel ce a venit cu telefonul
2: bateria este pe duca, adica merge, te mai tine dar nu ca atunci cand era noua!

Am patit asta o singura data cand mi-am incarcat telefonul cu un incarcator nu prea bun...
Poti face 2 lucruri : iti mai cumperi o baterie [vezi sa fie originala, cauta pe olx sau tocmai]
Iti cumperi un acumulator universal, cu cat acel mAh este mai mare cu atat bateria inmagazineaza mai multa energiewinking O baterie normala a unui telefon ar fi undeva intre 1500-2000 mAh, sunt acumulatori si cu 30 000 mAh sau mai mari! Bineinteles ca te costa putinwinking dar iti incarci telefonul de cateva oriwinking