Întrebare recomandată | CristiBatanoiu a întrebat:

vrau sa imi iau un telefon si nu stiu pe care sa aeg dintre Samsung galaxy s6 edge si Iphone 6 plus. Vreau sfaturi.DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Alcolistul a răspuns:

Alege Samsung galaxy s6 edge pentru ca e mai mare mai fain, pe Android sunt mai multe aplicatii, jocuri si toate nebuniile si in plus pe partea estetica arata mai bine decat iphone big grin

16 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy S6 Edge (128GB), deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......lopdjq.php

Toate cele bune.

| BiuL a răspuns:

Iphone

| Zaygon a răspuns:

Bani aruncati de pomana pe ori care dintre ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Samsung, desigur. Iphon-ul il scapi odata jos si deja e spart sau zgariat dar Samsung-ulil scapijos si abia daca se zgaraie. Plus la Samsung sistemull de operare e mult mai bun dar la ilhone e mai bun sistemu de gr

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Partea grafica e mai buna, dar nu cu mult. Deci Samsung! Succeswinking *

| Alfred0703 a răspuns:

Daca ai buget ia-ti iphone 6 plus
Iphone arata mai bine
Samsung merge mai bine
Dar eu iti recomand un s5 economisesti bani iti poti mari memoria cu un sd card, e rezistenta la apa.

| NicolasAlx a răspuns:

Eu as alege S6

| DJBlade69 a răspuns:

Am avut ocazia sa le folosesc pe amandoua si iti pot spune ca e mai bine sa alegi Samsung S6 Edge. Insa daca totusi vrei performanta insa la un pret mai mic iti pot recomanda S5 pentru ca il am eu personal si sunt extrem de multumit de el. Mai ales cu noul sistem de operare 5.0 Lollipop. Decizia e a ta.

| awarepresent a răspuns:

E subiectiv. Si iti spun si de ce. Pentru daily use ti-as recomanda cu caldura iPhone 6 Plus (daca ti-l permiti). Toate aplicatiile sunt facute cat mai user friendly si optimizate special pentru easy use. Sunt filtrate mai riguros in Apple Store (ghinion pentru dezvoltatori din punctul asta de vedere) dar castig pentru useri. Ca idee e foarte compact, bineinteles ambele se strica in conditii de forta majora, crede-ma... toate smartphone-urile pocnesc. Daca te plictisesti de iOS-ul super optimizat poti oricand sa-i faci jailbreak (nu se intampla nimic si poti oricand sa-i faci unjailbreak) si sa ai acces la partea de back-end customizabila ca si Android-ul printre care mici bonusuri cum ar fi aplicatii moca happy

| Georgian2Adiv a răspuns:

Daca vrei aplicatii si jocuri alege Samsung, daca vrei sa il utilizezi mai mult pentru business alege iPhone. Oricum Samsung s6 adge a fost lanasat mai de curand si o sa se devalorizeze mai tarziu decat Iphone 6.

| Georgette24 a răspuns:

Edge (e prea mare) +mare nu inseamna neaparat frumos, estetic. Pentru asta e tableta. happy
Your choice

| roxisweet a răspuns:

Buna,sincer nu iti recomand Iphone6 se indoaie si nu are nimica special de Samsung si se strica mult mai repede iphonu-l6 este facut doar asa la graba ca un test mai exact, acuma tu alegi.

| Elissa199 a răspuns:

Alege Samsung Galaxy S6. Iphone-ul 6 se indoaie in buzunar. Plus, Samsung are o interfata mai placuta. Sper ca te-am ajutat happy

| DrTechnology a răspuns:

Samsung galaxy s6 edge
Pana acum e cel performant smartphone de pe planeta! Mai bun caa Iphone 6 plus!

| MIHAIMAXIBOSS a răspuns:

Eu as alege un S6 edge merge mai bine, e mai petformant, dar daca iti trebuie pentru servici i-ati un Iphone 6 plus, sistemul de operare ios este mai bun pentru servici, iar androidul este bun pentru aplicatii... Acum depinde la ce iti trebuie. Sper ca te-am ajutat!

| NumeFain a răspuns:

Ia-ti o bicicleta laughing