| Rady0987 a întrebat:

Salut TPU,
Vreau sa imi achizitionez un samartphone dar nu stiu ce sa aleg vreau un Iphone 5 sar nu stiu daca isi face banii sau sa-mi iau un iphone 4s sau un HTC one x.
Va rog ajutati-ma!

Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din ce spui tu, eu iti recomand HTC-ul pentru ca e android. iphone-ul te limiteaza, android-ul iti ofere o mai mare libertate de personalizare. ca si performante la iphone dai banii pe brand nu pe ceea ce poate sa faca

| MaxKiller911 a răspuns:

Ia-ti un galaxy note 2 si nu o sa pierzi nimic deoarece este foarte foarte foarte foarte bun ( chiar mai bun decat iphone deoarece are un sistem de operare mai bun, un procesor mai puternic si foarte foarte foarte multe chestii in plus ), ca sa te convingi uita-te la acest review :
http://www.youtube.com/watch?v=GMcLE9IFw0Q

| vrelian a răspuns:

Daca alegi unul dintre ele nu o sa te m, ultumeasca.fiecare are cite ceva deci la un moment dat tot nemultumit vei fi.si stii cum se spune nemultumitului i se va lua darul.asa ca daca folosesti telefonul doar ca pe un telefon ia-ti unu mai ieftin. daca ai bani si n-ai ce face cu ei atunci ia-ti iphone.cine spune ca dai bani pe brand vorbeste sa nu adoarma. iphone este cel mai frumos telefon la oara asta p[e piata.adica cel mai bun sub toate aspectele.cind spui bun nu te referi doar ca poti gata sa pui orice aplicatie si ala e c el mai bun.cins spui bun te referi la cum arata,din ce materiale este facut, ce c alitatea, cum ti se pare cind il folosesti, daca este usor de folosit sau nu. daca are camera care face poze bune, daca reactioneaza rapid si asa mai departe si bineinteles si ce poti face cu el sau ce poate face el asa in general. daca luam dupa cele enumerate Apple bate orice telefon la ora actuala de pe piata.si nu este doar parerea mea este parerea multora si a specialistilor.acum ca cel mai vindut telefon este Samsung e alta poveste.asa si cele mai vindute calculatoare din lume sint Acer dar asta nu inseamna ca Acer sint cei mai buni.referitor la HTC nu-ti recomand.numai bine

| ShopAmerica a răspuns:

Salut, iti pot vinde iphone 5 la pretul de 2800 lei - varianta de 16gb, negru - nou, sigilat, garantie, neverlocked... cumparat direct de la Apple SUA. Mai ieftin nu gasesti in Romania (decat second hand, replica sau poate furat). Poate acest pret te va face sa alegi iphone 5.