| vicionutz a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un telefon bun de pe tocmai, olx. Unul intre 800-900. Nu trebuie sa va apucati sa cautati pe olx, tocmia telefoane, doar sa imi dati numele telefonului. As vreo sa fie un telefon intre 4 - 4.5 inch de preferat mai mult sa fie pana in 4.3. Procesorul sa fie un quad core sau un dual core bun, android jellybean sau kitkat, iar rami intre 1 - 2. Nu vreau telefoane cu piesele din china precum Allview si altele huawey mi se pare ca mai este chinezesc nu mai stiu. Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| AlexElektro1987 a răspuns:

Cu banii astia decat sa iti iei unul la mana a doua, mai bine ia-ti unul nou, pentru ca nu stii ce defectiuni poate sa aiba telefonul, sau ce nu ii merge. I-ati un Htc 8x, un telefon cu procesor de 1.5 Ghz dual-core, ecran HD de 4.3 inchi si ram de 1Gb, este un telefon super bun, dar daca ai zis ca vrei un telefon cu android, poti sa iti iei un Htc Desire 500.http://telefonultau.eu/......-Auto.html

http://telefonultau.eu/products/HTC-Desire-500-Blue-cu-Inc.Auto.html

| vicionutz explică (pentru AlexElektro1987):

La HTC desire 500, pot cand instalez o aplicatie, sa-i dau sa se instaleze pe cardul sd ca la Allview v1 viper si mai vreau sa stiu daca pot sai setez meniul in limba romana? Te rog ajuta-ma!

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru vicionutz):

Poti sa ii dai sa se instaleze pe SD, dar o mica parte din joc (1mb-2mb) tot o sa ramana in telefon. (asta depinde si de cat este jocul de mare).

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Decat sa-ti mai iei vreo teapa dupa site-uri de anunturi, mai bine cu banutii aia ti-ai putea cumpara un Samsung Galaxy S II plus, rupe tot in aplicatii, jocuri, etc, si este destul de performant, un ecran de marime medie.