| krt0f1oR a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un smartphone (flagship vechi as prefera). Buget maxim 1500 Ron, pana acum am gasit un Huawei P20 64GB 4GB RAM Nou la 1100 (1000 daca-l i-au resigilat) si iphone 7 32gb la 1479 nou (cu husa inclusa de catre site-ul care-l vinde).Eu am cautat un iPhone 8 si nu am gasit ceva sub 2000 nici macar refurbished. Daca stiti niste site-uri de unde sa iau un iP 8 nou sau refurbished va rog sa le mentionati mai jos.
Dau FUNDA.

Răspuns Câştigător
| Thelovelybones a răspuns:

Flip.ro
Iphone 8 este în jur de 1500 de lei, în stare 'excelentă'(după cum se prezintă pe site).
Poți căuta și alte modele.

| krt0f1oR explică (pentru Thelovelybones):

Salut! ai cumparat ceva de pe acest site?
Oferta e foarte buna si ma gandesc serios sa iau varianta de 64gb.

| Thelovelybones a răspuns (pentru krt0f1oR):

Inca nu am cumparat, dar intra pe pagina lor de Facebook sa citesti recomandarile. Sunt si poze atasate.

20 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

De ce ai cumpara un flagship depasit in loc de un telefon mai bun la un preten decent, cum sunt cele de la Xiaomi sau Oppo.

| krt0f1oR explică (pentru Wr3nch):

1.Pentru ca am mai multa incredere in flagship-uri.
Tot ce am gasit de la xiaomi a fost Mi mix 3 5g si Pocophone F1, dar sunt modele de buget si nu prea am incredere ca vor tine in timp.

| Wr3nch a răspuns (pentru krt0f1oR):

laughingFlagshipuri uzate si care probabil nu au garantie asa ca rami cu bani dati si ochi in soare cand pusca peste o luna.
Asta iti culca si iPhone si P20 si raman si bani de altcevalaughing
https://altex.ro/......NT8P128BK/

| krt0f1oR explică (pentru Wr3nch):

Cam mare Note 8 Pro. Telefonul vreau sa-l i-au nou, nu vreau sa ma complic cu SH-ul, mai ales in perioada asta, deci daca pusca am garantie. zici ca nu ar trebui sa iau iphone sau p20 sau am inteles eu gresit raspunsul tau?

| RoCkKiD a răspuns:

DAca vrei vrechi si falgship nu ai alta varaitna decat Iphone, adroidul nu ofera updateuri de soft decat 2-3 ani, Apple ofer in momentul asta pana la ihne 6 sau 7.

| krt0f1oR explică (pentru RoCkKiD):

As vrea sa-l tin macar 2 ani, nu ma joc pe telefon decat la liceu cand mor de plictiseala, in rest nu-mi pasa de gaming mobile

| RoCkKiD a răspuns (pentru krt0f1oR):

Pai daca il tii 2 ani, dar telefonule iesit deja de 2 ani. Daca iei un Android nu o sa ai ultima versiune de andoid pe el.

| octav005 a răspuns:

Eu ti-as recomanda un iphone 4, cred ca ai nevoie doar de un telefon. adica sa vorbesti si da raspunzi. DACA vrei pentru poze, cumperi un aparat foto, daca vrei pentru aplicatii si programe iti iei un laptop.

| krt0f1oR explică (pentru octav005):

Sa stii ca m-am gandit, dar ma mai uit si la un film sau serial din cand in cand, plus ca nu se mai gasesc incarcatoare cu mufa de iph 4/4s

| octav005 a răspuns (pentru krt0f1oR):

Gasesti si incarcatoare cu mufa. chiar si in targuri

| krt0f1oR explică (pentru octav005):

Nu vreau sa-mi i-a foc casa laughing)

| octav005 a răspuns (pentru krt0f1oR):

Stai linistit ca nu iti ia foc casa. acel alimentator are in el niste condensatori, diode. un mic traf. o sa se arda condensatorul prima oara, nu casa

| krt0f1oR explică:

IPhone 8 e modelul pe care mi-l doresc, iP 8 sau P30 simplu.NU VREAU SAMSUNG, am avut ceva probleme cu ele si mi s-a pus pata pe ei.

| SoCristian18 a răspuns:

Salut, eu ti-as recomanda sa mergi pe un Huawei p30, sau daca vrei ceva la un pret mai mic si performante asemanatoare ti-as recomanda Huawei Nova 5T.

| WeedR a răspuns:

Salut, P20 este un telefon bun, il are un amic si fsce poze foarte bune, se misca si rapid.
O varianta buna cu procesor premium ar fi Nova 5T, e un best buy.

| cristian112233 a răspuns:

Salut George,
Din modelele mentionate de tine, eu as alege Huawei P20, dar recomand sa te uiti si la un Nova 5T, este foarte ok.
Uite si un link:
https://www.huaweimobilestore.ro/......e-51094pua

| MadonaRamona14 a răspuns:

Frate mergi la amanet si gasesti ceva misto la pret redus da ai grija sa nu ti iei teapa

| krt0f1oR explică (pentru MadonaRamona14):

Asa voiam, dar nu am cand sa merg la amanet deoarece sunt la tara la bunici si din cauza virusului nu am drum catre oras.