| Mariussssssss a întrebat:

Vreau sa rootez un Cosmote Move(Alcatel ot-908 rebranduit de cosmote), dar problema este ca s-a stricat mufa micro usb a telefonului, deci nu il pot conecta la calculator. Am incercat cu gingerbreak, dar imi spune ca nu stie ce s-a intamplat, si ca nu s-a rootat(ceva de genu).

6 răspunsuri:
| Pavelito a răspuns:

Nu cred că acel Alcatel are support XDA pentru root. Oricum, trebuie să ști de ce faci root. Vrei să faci un overclock, custom rom sau să instalezi aplicații care cer root? Dacă nu, nu băga root!

| user5466955 a răspuns:

Mie mi-a mers cu gingerbreak. Incearca toate versiunile. Le gasesti pe xda delevopers. Apropo, cum ti-ai stricat mufa de la usb? Te-ai asezat accidental pe ea in timp ce aveai telefonul la incarcat?laughing(daca da, si mie mi s-a intamplat la fel). Iti utez bafta, desi nu cred ca ti-am fost de folos.

| user5466955 a răspuns (pentru user5466955):

Urez nu utez. scuze

| Mariussssssss explică (pentru user5466955):

Si cam cat timp trebuie sa adtept pana termina de rootat?

| user5466955 a răspuns (pentru Mariussssssss):

Maxim 1 minut. Nu dureaza mult.