| spirt1 a întrebat:

Salut.Am Cosmote Move (Alcatel OT-908) si mi s-a stricat mufa de incarcare.
Daca bag incarcatorul si misc putin de el, il primeste dar nu pentru mult timp.
Stiti cumva cam cat m-ar costa la GSM reparatia?
Dau funda, Multumesc!

5 răspunsuri:
| Bradster a răspuns:

Verifica prima data incarcatorul.

| Dr4gos a răspuns:

Salut.Si eu am un cosmote Move.Mi se incarca foarte bine si dintr-o data se incarca foarte greu si trebuia sa-l misc la fel ca voi. Dupa ce l-am miscat destul timp au aparut problemele...nu se mai incarca deloc.L-au dus la Bucuresti si apoi au scris ca nu mai are garantia si Costul reparatilor ma costa 500LEI(mai mult decat telefonul).In concluzie smartphonurile sunt vai de capu lor.

| Dr4gos a răspuns:

Daca vrei sa-l incarci incearca incarcatorul universal(bagi bateria in el si se incarca)

| Azazaa a răspuns:

Aceeasi problema am avut si eu straight face...deci tot un cosmote move si dupa 3 luni aceeasi problema nu incarca trebuia sa-l misc in anumite pozitii dupa 1 saptamana nu a mai mers deloc la dus tata la garantie la tinut acolo o luna si degeaba mi-a anulat garantie de tot si nu mi l-a facut au spus ca am smuls din placa de baza nu stiu ce cct... apoi tata la dus sa-l repare si ia luat 50 lei chiestia e ca acum are aceeasi problema trebuie sa-l misc in anumite pozitii ca sa mearga straight face e pff sad

Nu stiu ce sa zic incearca sa-l duci la reparat si vezi poate la tine va merge.Bft!

| Daiddy a răspuns:

O mufa de incarcare nu costa mult...10 lei maxim. Dar depinde cat iti cere service-ul gsm. Poate ajunge si pe la 30 lei.