| valentin2002 a întrebat:

Salut tuturor! Are cineva a 12 carte din MyVodafone, cea aurie, cea la care poti castiga masina? Cu un urs parca! Daca da, as avea nevoie! Multumesc anticipat! Daca aveti la rândul vostru nevoie de vreo carte, am câteva de dat!

10 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Deci practic întrebarea ta este: "Cine a câștigat un Audi și vrea să mi-l dea mie?"

Bănuiesc că nu este nimeni dispus să ți-l dea, dar încercarea moarte n'are. În aceeași logică, de ce nu încerci să ieși pe stradă și să întrebi dacă vrea să-ți dea cineva 100 000 de euro. Șansele sunt aceleași.

| Goete a răspuns (pentru johnnny123):

Cred ca ar trebui sa ii recitesti intrebarea si oferta.

| johnnny123 a răspuns (pentru Goete):

Am citit-o, mi-a scapat ceva?

| valentin2002 explică (pentru johnnny123):

Ideea e dacă aveți dublură sau sunteti dispuși să o oferiți! Pentru ca poate să pice și înainte să le ai pe toate! Oricum, Dacă nu doresti, Nu te obliga nimeni!

| johnnny123 a răspuns (pentru valentin2002):

Hai să-ți explic pe îndelete, în speranța că vei înțelege:

Cartonașul pe care-l ceri tu este CEL MAI RAR cartonaș care există. Toate celelalte cartonașe sunt generate într-un număr infinit, dar "arici-12" nu este generat decât de două ori, pentru că există numai două Audi-uri oferite ca premiu.

Șansele ca un om să câștige un cartonaș "arici-12" sunt probabil de 1 la 10 milioane.

Șansele ca un om să aibă acel cartonaș în dublură sunt deja de 1 la 100 000 000 000 000.

Iar șansele ca un om să aibă acel cartonaș dublură și să fie dispus să-l dea unui necunoscut (în loc să-l dea unui apropiat) sunt de 0 (zero)

Acum ai înțeles de ce ceea ce ceri este absurd?

Este ca și cum ai întreba "Are cineva să-mi dea și mie un bilet de loto care are toate numerele câștigătoare? Vă dau la schimb unul care are două numere câștigătoare"

| valentin2002 explică (pentru johnnny123):

Îți inteleg punctul de vedere! Multumesc pentru explicație! Sa ai o zi bună! happy

| valentin2002 explică (pentru johnnny123):

Oricum, daca esti ești într-un grup și ai putea să mă bagi și pe mine, ca să putem deschide mai multe cartonașe, as fi bucuros!?

| Goete a răspuns (pentru Goete):

Totul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sa faci cu concursul asta. E frecție la picior de lemn. Particip la prostia lor încă de când s-a lansat în aplicație și niciodată nu am câștigat ceva de valoare. Numai vouchere de reduceri, minute, MB. Pentru campania trecuta mai aveam nevoie de un cartonaș pentru a câștiga telefon. Dar eu primeam numai dubluri. Nu mai am speranțe ca voi câștiga ceva vreodată.

| valentin2002 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc oricum pentru timpul acordat! happy