| Lightdark a întrebat:

Salut, un telefon este de calitate dacă are 8 GB RAM și 256 intern? Adică este un preț prea mic pentru 8 GB RAM?

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Mai exact cum se numește tel-ul ăla?

| Lightdark explică (pentru sierra1):

An uitat să te întreb display Super AMOLED/AMOLED cu 409 PPI sau display LCD IPS/PLS cu 450 nits 400 PPI? Nu e vorba de cât durează numai să reziste in medie 5ani as vrea...

| sierra1 a răspuns (pentru Lightdark):

Ai uitat să imi răspunzi

| Simpatic a răspuns:

Sigur ca poate fi un telefon de calitate si cu 8 GB/RAM
Depinde ce faci cu el...
Cred ca cele care au 16 GB RAM sunt preponderent pentru gaming
256 GB este memoria interna este in functie daca iti foloseste sau nu acel spatiu, depinde de fisierele media pe care le ai, poate sa fie suficient pentru x sau insuficient spatiu pentru Y

| Lightdark explică (pentru Simpatic):

Și pentru 1700 de lei e ok calitate -preț?

| Simpatic a răspuns (pentru Lightdark):

Nu ne-ai zis ce marca si ce model, dar cu siguranta un telefon de 1700 de lei este bun!

| Lightdark explică (pentru Simpatic):

Mă scuzi dar m-am zăpăcit rău rău de tot... numai știu exact oricum era ceva cu qualcom snapdragon Samsung parcă A32 5G dar mai era și un Nokia X30 și mai erau Samsung Galaxy A53, Motorola edfe 40 in fine...aici deja vorbim de o sumă mult mai mare seara frumoasa ciao!

| lpavel a răspuns:

Nu stocarea interna conteaza ci memoria ram si puterea procesorului!
8 Gb rami sunt arhisuficienti chiar si pentru cele mai noi jocuri! Dar cum nu ai zis nimic de procesor nu stiu cat de bun e, pentru ca asta conteaza cel mai mult!

| ReddY25 a răspuns:

Da,chiar e

| Tudor947 a răspuns:

8 gb ram este destul pentru a rula jocuri si a videoclipuri la înaltă calitate. De-asemenea dacă crezi ca site-ul este suspicios nu comanda nimic de pe el.