| Voicu_Toma_2000 a întrebat:

Salut! Urmeaza sa imi achizitionez un telefon, de preferat iPhone 11 Pro/11 Pro Max si ma gandeam sa il cumpar de pe site-ul flip.ro! Voiam sa intreb daca cineva a cumparat de la ei si daca sunteti multumiti de produs.Au aparut probleme intre timp? Vin si cu cutia origianala a telefonului? Vin cu accesoriile din pachet? Merita sa cumpar de la ei?

4 răspunsuri:
| Legion7X a răspuns:

Si ei le primesc tot de la alții. Si cine știe cât te ține. De verificat oricum le verifică, dar cred că se mai trece și peste mici probleme dintre ele. Pe ei îi interesează profitul, iar Tu îl poți returna. Pe mine m-ar deranja de ex dacă se încalzește in spate. Mie unul nu îmi place să fiu fâțâit, sau să astept mult în general. Nu îmi convine un tel, îl schimb la fața locului, mi-l schimbă imediat la câteva zile după ce este luat din magazin. Eu zic mai bine mergi în magazin, sunt acolo o întreagă echipă, și te ajută unul sau două persoane cu o anumită problemă. Daca nu ai suficienți bani de iphone, nu îți lua iphone. Îți iei altul nou decât luat de pe flip. Este mult mai sigur, crede-mă!
Acum fiecare îți recomandă, după cum a avut norocul privind Flip :))

https://www.google.com/......ps?/search

Citeste recenziile. Mai mult cele cu o stea, De aceea zic, Una este din fabrică nou, făcut de roboți.

| Voicu_Toma_2000 explică (pentru Legion7X):

Banii ii am de iphone, dar am zis ca daca pot sa scutesc niste bani, de ce sa nu o fac!

| Legion7X a răspuns (pentru Voicu_Toma_2000):

Mă rog. dar lucrul nou este nou.

| Marcris9008 a răspuns:

Cel mai bine recomand achiziția de pe site-URI sigure. Ce vedeți mai ieftin pe alte site-URI este posibil sa fie cele care au avut probleme și au fost returtate. Știu ca cei de la Apple repun in vânzare astfel de telefoane, care au fost primite retur