| cosmin123456789123456789 a întrebat:

Salut,va pun o intrebare cam ciudata:cam cu cat ar scadea pretul unui telefon in 5 luni(cam pana la vara) de exemplu:un telefon de 1000 de lei cam la cat va ajunge in vara?

2 răspunsuri:
| Trynda a răspuns:

Depinde. Daca apare un succesor poate scadea cu un sfert, dar asa normal sa zicem cu 1-2 milioane, depinde de magazin si oferte. happy Multe lucruri influenteaza pretul telefoanelor. De ex hard disk-urile s-au scumpit cu pana la 80 la suta de la inundatia aia prin japonia sau unde a fost. Acum cu inundatia aia, nu mai am eu hdd de 2 tb -...- Deci in medie de la 1 la 2 milioane, maxim 3.

| andulicious a răspuns:

1-2 milioane, depinde de telefon, daca este Samsung, HTC, Sony, iPhone nu cred ca o sa scada foarte mult, de obicei tin mult la prethee hee