| Cosmin89321 a întrebat:

Salut,vreau sa imi iau Huawei p40 lite 4g, dupa black friday pentru ca era 900 inainte, iar acum e 950-1000 de lei. Mi-ati putea sugera alte telefoane in jurul aceluiasi pret daca tot nu il iau pe ala acum? Tin sa precizez ca nu imi voi lua in niciun caz un Allview,ihunt, cubot sau telefoane de la branduri de genul ala.

5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Stai tovarase, nu baga pe Cubot in aceeasi oala cu iHunt si Allview. Plus ca si la iHunt depinde exact CINE l-a fabricat, iHunt comanda de la mai multi producatori ceea ce vinde si unele sunt chiar bune. Acum, ca sa iti raspund la intrebare, de 1000 RON cea mai buna alegere ar fi asta - https://www.pcgarage.ro/......llar-grey/

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin89321 explică:

Oppo a72 si xiaomi note 9 pro par bune, ambele, am cautat insa am vazut ca la xiaomi sunt reclame incluse in telefon pe care le poti dezactiva doar cu hackuri :/, cred ca imi va ramane de decis ce sa aleg intre Huawei p40 lite si oppo a72,
au camere similare, dar cred ca voi merge cu Huawei, am istoric cu ei, tin destul de mult, ma refere la 4 ani +, de oppo nici nu stiam ca exista in 2019. Chiar daca oppo are google play si baterie mai mare. Oricum, ma mai gandesc, mersi pentru optiuni, daca mai are cineva de imi zis un model de telefon bun la 900-950 de lei voi arunca o privire la el.

| Daniel_Gabriel_1995 a răspuns:

Oppo A72 foarte bun si calitativ in pretul acela de 950 lei

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Daniel_Gabriel_1995):

Da, da, si OPPO e o alternativa excelenta la Xiaomi. Depinde acum ce cauti exact la telefon. Totusi trebuie tinut cont ca A72 are fast charging de doar 18 W fata de 30, camera principala inferioara (nu cu mult, dar totusi), procesor din generatia anterioara, memorie cu 2 GB in minus (dar stocare dubla), plus Color OS care e oarecum diferit de softul de la Xiaomi. Cel mai practic ar fi sa le incerce pe amindoua si sa se hotarasca.