| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi iau un Samsung Galaxy S4 de pe net. Imi e foarte teama sa nu imi iau o replica a telefonului. Am vazut o gramada de metode de verificare a originalitatii telefonului dar am vazut si replici foarte bine realizate si imi e teama ca as putea cumpara o replica. Iar intrebarea este: daca merg cu telefonul respectiv la un service de telefoane din mall, inainte de a il cumpara, imi poate spune daca telefonul este original sau fake?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca il iei de pe net cum ai sa mergi cu el la verificat inainte de a-l cumpara? De ce nu il cumperi direct dintr-un magazin de telefoane?

| alexR0 a răspuns (pentru darrio2007):

Ei bine vanzatorul il gasesc pe internet...si mergem impreuna...

| darrio2007 a răspuns (pentru alexR0):

Asa da. Daca sunteti din aceeasi localitate.