| Gekk0 a întrebat:

Salut, vreau sa merg la un concert în Budapesta și nu vreau sa știe un prieten deoarece nu vine cu noi.
Eu sunt pe cartela la Vodafone, am o oferta națională fără roaming și am înțeles de la relații cu clienții ca ar trebui sa îmi activez o opțiune de roaming ca să am semnal.
Cum ar trebui sa fac astfel încât daca acel prieten încearcă sa ma sune, sa nu audă un mesaj vocal in ungurește.
Dacă nu activez roaming ul nu voi avea semnal, iar cine m-ar suna ar auzi ca nu pot fi contactat (?).

4 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Ai semnal, nu mai exista roaming. Poti sa iti folosesti optiunile din Romania in orice stat UE intr-o masura rezonabila. vezi doar sa nu-ti dai check in rest o sa fii ok.

| kesepian a răspuns (pentru RoCkKiD):

Și mie mi-au spus de la Rel Clienți că trebuie dezactivată opțiunea națională și activată o opțiune de roaming ca să am semnal + minute + net. Dacă merg doar cu oferta națională cică n-am semnal...

| RoCkKiD a răspuns (pentru kesepian):

Verifica ce oferta are cartela ta, e posibil sa fie cazul. Daca ai vb la relatii cleinti ce mai cauti aici.pur si simplu urmeaza-le sfatul.

| georgebadin a răspuns:

Acela inseamna ca nu il consideri prieten. Spune-i adevarul.