| redtrr1 a întrebat:

Salut, vreau sa-mi iau un telefon si am bugetul de maxim 2000 lei. Nu ma pot decide intre a-mi lua un iphone 6 sau un p20 lite. Imi surade ideea unui Iphone si de asta as vrea sa-mi iau desi stiu ca un p20 e mult mai ok, se mai merita sa-mi iau un iphone 6 in 2018?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

E mare păcat sa îți iei iPhone 6 la banii ăștia, nu vei putea face mai nimic pe el din cauza bateriei care se consuma foarte repede. Ia-ti mai bine P20 și o sa poți sa descarci și aplicații, jocuri, sa stai și pe YouTube și sa nu trebuiască sa îl ții mereu in priza.

8 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Eu aș lua un Nokia de banii aceștia.
Cu 1000 de lei mi-am luat un Xiaomi Redmi Note 5 global version. Este bun la baterie, ecran mare, dar este slab pe cameră. Dar în rest merge bine pe internet.
Cu doua mii îmi luam un Nokia.

| Frank51 a răspuns:

Iphone 6 merita sa iei doar second, si doar de la prieteni cand stii ca e ok. Cea mai ok varianta in 2018 e Huawei, oricare model. Iphone iti iei doar second, gasesti cu 1000 iphone 6s in stare buna, dar verifica in setari la baterie cat % mai are viata bateria, la mine spre ex arata 75%, daca e sub 50% deja e prea putin.

| gelu1970 a răspuns:

Nu merita.

| Bogdan70001 a răspuns:

Amice o sa ti-o spun direct. Daca in 2018 iti iei iPhone 6 esti cocalar si punct.

| CdeMetal a răspuns:

Sincer nu prea merita Iphone 6 im 2018, si eu am vrut dar nu se compara cu un telefon mai nou, e depasit, are 4 ani pana la urma.
P20 lite are o ruda si e multumita, am umblat si eu pe el si e destul de fain.

| Jannah a răspuns:

Mergi pe mana unui Note 5, cu toate ca e din 2015 matura pe jos cu p20.

| elena97890 a răspuns:

P20 lite cu siguranta, nu merita deloc iphone 6 in 2018

| iavan a răspuns:

IPhone 6 in 2018 e depășit rău.mai bine mai pui 4-500 de lei și îți iei un s8
Sper că te-am ajutat!