| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu sa stiu daca exista modalitati sa imi tina bateria mai mult..nush ce sa zic am telefonul de 2 sapt si simt ca i se duce bateria putin mai repede ( Am un J7 2016 )

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Cand nu le folosesti, opresti datele mobile, wireless-ul, locatia.
Te uiti si verifici toate aplicatiile ca sa nu fie vreuna sa functioneze in fundal.

| Dismally a răspuns:

Ce a spus anonimg si ai mai putea diminua luminozitatea ecranului.

| Dorito a răspuns:

Luminozitatea scazuta, power saving mode si deconecteaza Wi-Fi, Bluetooth, GPS, date mobile etc daca nu le folosesti.
Si nu mai chinui atata bietul telefon, mai lasa-l sa se odihnească.

| marcela25 a răspuns:

La mine functioneaza si cu luminozitatea scăzută ...economisesc bateria astfel