| BrD a întrebat:

Am cumparat anul trecut un telefon Samsung Galaxy S3 de la Orange la abonament si era codat in acea retea. L-am decodat si acum folosesc Cosmote. La inceput avea versiunea Android 4.1.2 si se misca putin cam lent (in sensul ca dura pana la 10 secunde sa deschida agenda telefonica, sa il deblochez etc.) dar din ce citisem pe forumuri ar fi fost din cauza versiunnii. Am asteptat sa pot face upgrade de soft, am facut (acum am Android 4.3) si tot are intarzieri. Cred ca atunci cand l'au decodat au facut baietii aia ceva gresit. As vrea sa il resoftez, insa as vrea sa fac eu asta, sa nu il mai duc prin service'uri de cartier. Intrebarea mea e:
Cum pot sa resoftez un Samsung Galaxy S3, pas cu pas?

2 răspunsuri:
| Daniels89 a răspuns:

Cu odin poti face softul

| AndyLoren1310 a răspuns:

Iti recomand sa iti faci root si sa iti pui un mod pe el, va merge mult mai repede si te poti juca prin setarile lui astfel incat sa iti setezi limitele procesorului, ale memoriei ram etc. Si iti poti pune inclusiv android 4.4 kit cat
Urmareste pasii de aici si nu vei avea probleme :)! Bafta!
http://au.ibtimes.com/......update.htm