| Gurgui_Catalin_Mirela_1984 a întrebat:

Salutare...Am nevoie de un raspuns prompt pentru a nu face o prostie.Sunt pe cale de a procura un telefon ACER s500, are displayul spart.Se gaseste display? Dau funda

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Presupunând că ai găsi display (și touch screen, că rareori scapă ăsta dacă spargi ecranul), de unde știi că restul merge perfect și nu mai are și altceva defect, pe care nu-l vei descoperi decât după ce dai banii pe el și pe reparație?
Ia unul nou (din astea „românești" - chiar și eu am unul și-s deosebit de mulțumit de el), sau unul s.h. dar care marge perfect și eventual mai are și ceva garanție rămasă.
PS telefoanele făcute de UTOK vin cu 5 ani garanție!

| Gurgui_Catalin_Mirela_1984 explică (pentru mihai69):

Pai sa fiu mai explicit a costat foarte putin, vreau sa stiu daca gasesc display si unde.eu am dat 40 lei si cred ca merita

| mihai69 a răspuns (pentru Gurgui_Catalin_Mirela_1984):

Http://www.acer.ro/ac/ro/RO/content/service-centers
Sau pentru reparații „pe genunchi", probabil mai ieftine dar nu știu cât de sigure, orice firmă de service GSM.