| rayul a întrebat:

Am optiune, la Orange, de 12euro, adica roaming!
Am internet, roamingul activat dar nu pot naviga pe internet, nu merg datele in nici un fel!
Am facut setarile de internet, tot tacamul!
Niste pareri?

11 răspunsuri:
| cfrtobias a răspuns:

Pai ai dat la 415 sa vezi de ai internet? sau poate repornesti telefon

| rayul explică (pentru cfrtobias):

Am internet si am repornit si telefonul de zeci de ori! Degeaba.

| cfrtobias a răspuns (pentru rayul):

Incearca sa trimiti din nou setari la internet

| rayul explică (pentru cfrtobias):

Am retrimis si setarile pentru internet! Tot degeaba.

| cfrtobias a răspuns:

Roaming daca asta crezi e pentru sunat in strainatate parca

| rayul explică (pentru cfrtobias):

Roamingul este atunci cand tu esti in strainatate si vrei sa suni in Romania, spre exemplu!

| cfrtobias a răspuns (pentru rayul):

Pana la urma ai rezolvat?

| rayul explică (pentru cfrtobias):

Nu, situatia presista!

| cfrtobias a răspuns (pentru rayul):

Mergi la service sau intreaba prietenii reali ca sigur nu esti de la Cluj... OrangeHelper nu stiu cat de real e oarecum poate e ilegal sa ajute asa pe TPU

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
SItuatia mai este de actualitate? Daca da, te astepram in privat cu numarul tau de telefon, pentru a verifica situatia contului.
O zi buna,
Orange Helper

| cfrtobias a răspuns (pentru OrangeHelper):

Daca ii dai undeva public numarul lui? si faci spam? de unde stim cine esti? si de nu e fake cont