| CLAUSOFART a întrebat:

Am si eu nevoie de un GPS bunpentru telefon cu android. Un link de unde sa descarc? DAU FUNDA!

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

GPS-ul NU se descarcă - el este prezent în telefon din momentul fabricației, evident, dacă modelul acelui telefon este prevăzut cu GPS. Altfel, nu poți adăuga un modul GPS cum ai face-o de pildă la un laptop.
Dacă te referi la aplicații care folosesc acel modul de poziționare, e altceva: mai trebuie să specifici și ce anume ai dori să facă programul ăla - doar să arate unde ești pe o hartă, să facă navigație, să înregistreze trasee... Sunt destul de multe tipuri de aplicații și nu știu ce te-ar putea interesa. Destul de clar, sper, faptul că aparatul trebuie să aibă modul GPS încorporat ca să poată funcționa aplicația!

| CLAUSOFART explică (pentru mihai69):

Da frate. nu m am exprimat eu corect dar ai inteles la ce ma refer

| gepeto99 a răspuns:

Asta e cel mai bun, ii trebuie descarcate hartile si vocea din meniul lui

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mapfactor.navigator&hl=ro

| needhelp88 a răspuns:

Cel mai bun este iGO, este profesionist si poti lua si harti navale(poate ai nevoie vreodata :) ) si sa stii ca ai nevoie de spatiu pe telefon pentru el http://www.cumseface.eu/viewtopic.php?t=82