| Stefan_Ionut_1999 a întrebat:

Am un card microSD de 1-2 ani luat pentru un telefon nokia.Cand il bag in telefonul Nokia il citeste dar cand il bag in alt telefon nu il citeste.Care ar fi problema?

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Nu-ti ramane decat sa faci rost de un alt card si sa-l probezi. Incearca si fa o resetare a celuilalt telefon la valorile din fabrica, inchizi-deschizi. Daca cumva ti-a intrat apa in el, lovit...e posibil sa se fi stricat.

2 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Formateaza-l cu Nokia si vezi daca acum il vede celalalt telefon.

| Stefan_Ionut_1999 explică (pentru horia2012):

L-am reformatat si tot nu il vede

| horia2012 a răspuns (pentru Stefan_Ionut_1999):

Nu-ti ramane decat sa faci rost de un alt card si sa-l probezi. Incearca si fa o resetare a celuilalt telefon la valorile din fabrica, inchizi-deschizi. Daca cumva ti-a intrat apa in el, lovit...e posibil sa se fi stricat.