| Ionuț1991Andrei a întrebat:

Salutare,am un Huawei P9 Lite din 2017 eu l-am cumparat in 2019! Ieri a aparut o problemă la microfon,cred! Trimit mesaje vocale pe messenger pe Instagram dar nu se aude nimic. Incerc sa filmez cu telefonul, la fel! Ce pot sa fac? Uneori l-am mai scapat pe jos dar are husa, totusi nu sunt singurul din lume care scapa telefonul! Pana ieri nu am mai avut problema asta. Astept un raspuns.

Răspuns Câştigător
| MobitelServiceGSM a răspuns:

Microfonul iti face probleme si in convorbire normala? Daca da, trebuie inlocuit. El este pe placa de incarcare din partea de jos a telefonului.
Poti incerca la un service gsm pentru a vedea exact de unde este problema si cat costa. Mai jos ai niste linkuri:

https://www.mobitel.ro

https://www.serviciigsm.ro

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Prin telefon, poți comunica?

| Dandinelle a răspuns:

Iti pot spune din propria experienta ca telefonul asta se pare ca are probleme cu microfonul. L-am cumparat nou nout in 2017 si mereu cand sunam imi spunea lumea ca ma aude prost, era de fapt microfonul. Pana la urma am distrus telefonul asta, prin scapat pe jos si ecran spart. Poate gasesti un service sa se uite in el.