| Думитреску_Джордж_1994 a întrebat:

Salutare, am un Nokia lumia 635 cu win 10, si dupa un restart(se descarcase) si dupa ce a pornit au disparut 70% din aplicatii, am intrat in setari-stocare- aplicatii si jocuri si toate apar ca sunt instalate, cum pot macar sa le pun la start?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Am inteles. Posibil ca tu ai scanat cardul atunci cand aceasta optiune apare la pornirea aparatului.
Trebuie sa le instalezi din nou, astfel:
- intrii iarasi in magazin (store), si dai clic pe cele 3 puncte de jos (...) ca sa se afiseze optiunea "aplicatiile mele". Iti vor aparea toate aplicatiile care le-ai instalat vreodata in telefon. Le cauti in acea lista si le descarci pe acelea pe care le doresti.

| Думитреску_Джордж_1994 explică (pentru anonimg):

Mda, nu stiam ca pot sa reinstalez Microsoft edge, explorer, etc

| anonimg a răspuns (pentru Думитреску_Джордж_1994):

Pai daca problema este asa grava, atunci aduci telefonul la setarile din fabrica.
Cand ai spus "70% din aplicatii" ti s-au sters, ma gandeam ca ti-au ramas instalate doar cele de baza care au venit instalate odata cu sistemul de operare.

| Думитреску_Джордж_1994 explică (pentru anonimg):

Nu s-au sters, pur si simplu start menu e buguit..., cum am specificat aplicatile apar in telefon, le pot deschide cu cortana dar trebuie sa fac start sa mearga

7 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Eu zic sa scoti bateria si sa pornesti din nou aparatul.

| anonimg a răspuns:

Scoate si card-ul cu telefonul oprit (daca are); il pui la loc si il pornesti din nou.
Daca nici asa nu va merge, atunci va trebui sa intri la plicatii, sa tii apasat cateva secunde pe o aplicatie pana cand va apare optiunea "fixati pe ecranul start" (sau ceva de felul acesta). Si faci asta cu fiecare aplicatie in parte (care vrei sa fie pe ecranul de start).

| Думитреску_Джордж_1994 explică (pentru anonimg):

Problema este ca nu apar in lista ``All Apps``