| Dyalema a întrebat:

Salutare! Am un Oppo A71 pe care dacă îl pun la încărcat, atunci când ajunge bateria la 74% dă notificări la fiecare câteva secunde că se încarcă. Cu sunet și vibrații, din procent în procent. Cum să dezactivez asta? Mulțumesc, dau fundă!

7 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Daca e din procent in procent si e la fiecare secunda, inseamna ca de la 74% pana la 100% se incarca in 26 secunde si suna mai putin timp ca alarma mea de dimineata.
Si eu vreau un telefon care sa se incarce atat de repede!

| Dyalema explică (pentru Goete):

Nu am zis că la fiecare secundă se încarcă un procent, ci la câteva secundE! Și da, se încarcă foarte repede, dar este enervant. Bateria ține cam 2 zile dacă și asta vrei să știi.

| Goete a răspuns (pentru Dyalema):

Pacat ca nu am fotografiat dar rau ai ajuns sa iti negi propria afirmatie.
Iti ajunge 2 zole o baterie de 3000 ma, despre care producatorul insusi spune ca poate ajunge pana la 25 ore? Tu ajungi la 48? Nu ma mira, ca daca ti-e destul un oppo a 71 probabil si un Nokia ti-ar fi destul.
Si ca incarca rapid? Nici macar nu are incarcare rapida.
Poate ai tu asteptari pe masura portmoneului si nu stii unde a ajuns tehnologia

| Dyalema explică (pentru Goete):

Bateria este de 5000...

| Goete a răspuns (pentru Dyalema):

Al tau o fi mai special, cu incarcare rapida si 5000 miliAmperi, ceilalti nu au norocul asta cu acelasi telefon. Nici nu tine 2 zile.

https://www.google.com/......precio/amp

| Dyalema explică (pentru Goete):

Https://www.oppo.com/ro/smartphones/series-a/a74/ Nu am fost atentă la tastatură când am scris întrebarea, este A74. Oricum, nu asta are importanță, pe mine mă interesează problema notificărilor.

| literallythesamebruh a răspuns:

Probabil este o problemă, nu vreo funcție activată. Ar trebui să faci câteva teste.