| upsssss a întrebat:

Salutare. Am un Samsung Galaxy S 2 PLUS. Îl am de un an și două luni. Problema e că nu mă mai prea ține bateria. M-am gândit să îmi comand de pe eMAG o baterie nouă. Vreau să știu dacă se merită, adică dacă o să mă țină bateria fiind nouă, sau asta depinde de telefon? Aștept păreriwinking

2 răspunsuri:
| Pardelian a răspuns:

Mai exact cat tine bateria? Daca tine o zi si cand vorbesti mult la telefon sub o zi (sub 12 ore) e normal

| upsssss explică:

Deci nu vorbesc foarte mult la telefon. Mai mult prin sms. Dar de exemplu daca il scot acum de la incarcat, nu il utilizez dar bateria scade chiar mult... daca ma joc pe el in 5 ore e descarcat...am ajuns sa il incarc chiar si de 3 ori pe zi.