| qieiqpalz a întrebat:

Am un j5 2016 de mult timp si bateria nu mai tine dar telefonul merge bine asa ca nu vreau sa il schimb. Credeti ca merita sa comand o baterie de pe eMAG?

6 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

EMAG nu il cunosc si probabil altundeva o gasesti mai ieftin, dar daca stii sa o schimbi tu, probabil merita.

| qieiqpalz explică (pentru Goete):

Stii..are bateria detasabila ..si la mine in oras e 80 de lei.

| Goete a răspuns (pentru qieiqpalz):

Daca e detasabila si esti multumit de telefon, nu te mai gandi
Bateria Original Samsung EB-BJ510CBE para Samsung Galaxy J5 (2016) J510, 3100mAh, Bulk https://www.amazon.es/dp/B076ZSWRTN/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_nBGICbE4GNG1G

| marinaru777 a răspuns:

Daca e la un pret bun comanda, sunt acumuluatori si la magazine/service de telefoane.

| noisolpXekuNemertXe a răspuns:

Am avut și eu un J5 2016, până am dat un rage și l-am spart. Nu e nașpa telefonul, dar e totuși unul de buget. Acum depinde de ce vrei tu de la telefon. Dacă ai nevoie de unul doar pentru vorbit și căutat una, alta pe fugă pe net, un telefon de buget e perfect. Dacă vrei nu neapărat ceva ultimul răcnet, dar vrei poze cât de cât și o putere de procesare decentă, un mid-end ar fi recomandat; dar acolo ne ducem spre 1500-2000 lei. Sincer, e 2019; cred că dacă bugetul permite, un telefon nou nu ar strica că software-ul evoluează și trebuie ca să hardware-ul să țină pasul sau o să ajungi prin 2021-2022 (dacă îl mai păstrezi) să ai un telefon care să meargă la fel cum îmi mergea mie Samsung Galaxy S2 Plusul din 2012 în 2018, adică cu un anumit lag în unele aplicații, deoarece acestea s-au updatat și folosesc mai multe resurse decât se foloseau când a fost fabricat telefonul.
Dacă decizi că vrei să îți iei ceva nou, sugerez firma chinezească Xiaomi. Mi-a recomandat-o un prieten și am fost plăcut surprins să aflu că pentru un preț mai mic cu vreo 700-1000 de lei, pot primi performanțe foarte apropiate de telefoanele de la marile firme cunoscute, gen Samsung, Apple etc.

| EyLeEsSjAcK a răspuns:

îți recomand sâ îți iei alt telefon.