| Danut18 a întrebat:

Salutare. Am un Samsung Galaxy s3 si am găsit in setări mod volan. Ce face aceasta opțiune?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E un fel de silence cand conduci o masina

| OnuOnulică a răspuns:

E pentru poze.

| T0T a răspuns:

E legat de modificarea setărilor de apeluri pentru când ești la volan...Le face special ca să nu te distragă, reduce notificări și alte lucruri când ești apelat sau primești un mesaj.

| dannyel86 a răspuns:

"Sunteți tentat să deschideți fotografiile haioase primite de la prieteni atunci când sunteți pe drum? Modul La volan din Windows Phone vă poate ajuta să reduceți momentele în care atenția vă este distrasă de către telefon, atunci când vă aflați la volan. Activați această funcționalitate pentru a limita notificările de pe ecranul de blocare (inclusiv mesaje text, apeluri și alerte rapide de stare) până când ați parcat în siguranță. Puteți chiar să trimiteți răspunsuri automate atunci când cineva încearcă să vă contacteze, astfel încât persoana respectivă să nu se îngrijoreze când nu puteți să o sunați înapoi. "
http://www.windowsphone.com/ro-ro/how-to/wp8/basics/use-driving-mode

| FuNNy121431 a răspuns:

Adică dezactivează toate opțiunile pentru apel, mesaje atunci când ești la volan, ca să poți conduce în liniște și să nu-ți atragă atenția la telefon.