| GregHouse a întrebat:

Salutare!
Am un Sony Ericsson Xperia Ray care a venit cu Android v2.3.3. Recent, i-am facut update la v4.0.4 (cu PC Companion), a decurs totul foarte bine.
Aseara am vrut sa-mi iau o poza din laptop in telefon si am folosit cablul de date (pentru prima data de cand am facut update-ul). Desi poza aparea in folder cand ma uitam pe laptop, in albumul cu poze din telefon nu aparea. Nu e prima data cand s-a intamplat, mai pateam asa si cand aveam v2.3.3. Insa acum, cand ma uit in jurnalul de apeluri, nu-mi apare nimic. Arata asa:

http://www.mediafire.com/......-19-41.png

http://www.mediafire.com/......-19-49.png

Chiar daca sun pe X, in jurnalul de apeluri nu apare nimic, iar daca intru in lista de contacte si merg la X, nu-mi va aparea ca l-am sunat acum, ci doar apelurile facute pana ieri inclusiv, inainte de a-mi fi luat poza de pe laptop in telefon.
Nu e o problema grava, insa ma gandesc ca as putea avea nevoie vreodata si nu voi putea folosi. Vreo idee pentru ce as putea face sa-mi apara apelurile in jurnal?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Da o resetare dupa update. Adica o resetare totala din setari.

| GregHouse explică (pentru sltlp):

Te referi la ultima optiune, "Reinitializare setari"?

http://www.mediafire.com/......-07-52.png

| sltlp a răspuns (pentru GregHouse):

Ma refer la penultima, la o resetare totala.

| GregHouse explică (pentru sltlp):

Si pe urma va trebui sa fac din nou update la v4.0.4, nu?

| sltlp a răspuns (pentru GregHouse):

Odata ce ai facut update la 4.0.4 o sa ramai cu 4.0.4. Nu te mai poti intoarce la 2.3 prin meotode oficiale(neoficial merge). Deci dupa resetare, o sa ai tot 4.0.4

| GregHouse explică (pentru sltlp):

Merci mult!