| VladVega a întrebat:

Am un Sony Xperia T (sistem android 4.0.2), si vreau sa-mi pun niste jocuri. Imi puteti spune va rog de unde as putea sa le descarc, cum sa le instalez?
Mentionez ca inca nu am internet pus pe telefon.

Răspuns Câştigător
| AlexDaniel7293 a răspuns:

Ok. 1. Wi-Fi. Sunt locuri unde ai nete cu viteza de PC gratis ( in caz ca e neparolat ) le gasesti in mall-uri / stati de metrou sau in scari de bloc de la oameni care nu stiu sa le paroleze. Daca ai din ala Google Play. Daca nu cauti pe net apk-uri si le instalezi. unele sunt simple apk altele ai nevoie de sd data. iti voi da niste exemple :
Vrei Pou :
Cauti pe net Pou.apk. O bagi prin usb intri unde ai bagat-o si dai tap pe ea si o instalezi.
Varianta 2 : Te duci la Mc de exemplu iti iei un Hamburger mananci si dai pe Wi-Fi intri pe google play ( ai nevoie de cont google ) si cauti acolo Pou si gasesti si downloadezi.
Jocurile cu bani / cele mari : Pentru jocuri smechere ai nevoie de APK si sd data. ce este sd data? un fisier ( care poate aavea 400mb-1gb mai putin sau mai mult depinde de joc ) care dupa ce instalezi apk le bagi in fisierul Android/data/obbwinking cauta pe net tutuoriale.
Jocuri iti recomand Flick Shot, aSPHALT 6 nova 3 where is my mickey / perry, subway surfers six guns real racing 3 ( cele mai smechere o sa iti manance memoria fratica asa ca iti recomand card de 32gb sau minim 16 daca bagi mai multe ) le poti lua de pe apkmania. insa este piraterie. nu poti pati nimic dar in schimb poti lua viriusi si de pe google play si de pe siteuri. Incearca si avg for mobile. Eu am fost incepator dar acum stiu Androidul ca pe apa stiu ce sa fac. Daca te documentezi si ai rabdare o sa joci jocuri tari si o sa stii cum se fac. Toate cele bune daca mai ai nevoie de ajutor cu telefonul te pot ajuta eu deoarece si eu mias fi dorit pe cineva sa ma ajute poti sa ma imi zici aici si iti voi da messul meu.

5 răspunsuri:
| AlexDaniel7293 a răspuns:

Salut! Eu ma pricep la telefoane. Zimi ce fel de jocuri vrei ( ce genuri ) si iti zic eu cum sa sa faci. Si la cele cu bani si la cele fara bani.

| VladVega explică:

Nu stiu... ceva cu masini, ceva actiune, fotbal, chiar si jocuri gen sims, metropolis...

| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Pai..tot varianta cu GooglePlay este..chiar daca nu ai net, banuiesc ca ai un router acasa. Te contectezi prin WiFi la el si iti downloadezi ce joculet vrei de pe GooglePlay.
Chiar daca nu ai, poti sa mergi la un mall, sau la un McDonald's pentru ca ei au aproape intotdeauna WiFi gratis!
Sau ar fi varianta sa iti conectezi prin USB telefonul la PC si sa iti downloadezi de pe PlayStore. ar trebui sa iti apara direct pe telefon!

SUcces happy

| VladVega explică (pentru AlexDaniel7293):

Copita, eu o sa-ti dau funda cum am promis. Adauga id asta complet Vlad.Vega@ymail.com si o sa mai vorbim acolo despre acest subiect. ok?

| AlexDaniel7293 a răspuns (pentru VladVega):

Sper ca ala e messul ca altfel nu stiu sa folosesc :-s